Web sitenizi e-postanıza yedekleyin

Veritabanınızı düzenli olarak yedeklemenin önemi ortada. Peki web sitenizin tüm içeriğini e-posta kutunuza depolayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Web sitesi sahibiyseniz ve PHP uygulamalarından anlıyorsanız, Backup2Mail adlı ücretsiz servise göz atmanızda fayda var. Veritabanını elle periyodik olarak yedeklemek sıkıntılı bir işlem olabilir. Zamanında yapılmayan yedeklemeler ise, en ufak sunucu arızalarını bile çile haline getirebilir.

En pratik çözüm ise, Backup2Mail servisini kullanarak, MySQL veritabanınızın yedeğini düzenli olarak belirlediğiniz bir e-posta adresine göndermek. Sonuçta Gmail gibi birçok ücretsiz e-posta servisi, web sitesinin yedeğini sıkıntı etmeyecek kadar geniş alan sunuyor. Eğer güvenlik konusundan endişe ediyorsanız, kendi sunucunuzdaki bir hesaba da yedekleme yapabilirsiniz.

:: Backup2Mail PHP uygulamasını indirin.

Kaynak: ShiftDelete.Netkaynak belge

Bazı hakları saklıdır. Buradaki çalışma, özgün belge kaynak gösterilmek suretiyle ve ticarî olarak kullanılmadıkları sürece, değiştirilmeden kopyalanabilir ve dağıtılabilir. Creative Commons BY-NC-ND 2.5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir